Haberler

26 Ocak 2024

TİKA, Afganistan’daki Yetimhanede Çocukların Yaşam Koşullarını İyileştiriyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan’da Badğis İl Sosyal ve Çalışma Müdürlüğüne bağlı hizmet faaliyetlerini sürdüren Bibi Halime Yetimhanesi’nde kalan 80 çocuğun yaşam koşullarını iyileştiriyor. 

TİKA, yetimhane binasında başlattığı bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra müştemilat yapımına da destek sağlayarak, çocukların daha iyi bir ortamda yaşamalarına katkıda bulundu. 

Yetimhane bahçesinde gerçekleştirilen çevre düzenlemesiyle birlikte, çocuklar için barınma, yiyecek, ısınma, temizlik ve eğitim ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gerekli ekipman ve malzemeler temin edildi. 

Açılış törenine katılan Badğis İl Sosyal İşler Müdürü Molla Torcan Hadimi, Türkiye’nin Afganistan ile olan kardeşlik ve dostluk bağlarına vurgu yaparak, TİKA’nın sunduğu kapsamlı desteklerden dolayı teşekkürlerini iletti. Badğis Vali Yardımcısı Gulam Muhammed Muhammedi de TİKA’nın yetimhaneye sunduğu donanımlı destekle önemli bir boşluğun doldurulduğunu ifade etti. 

TİKA Herat Koordinatörü Arafat Deniz, güvenlik ve ulaşım sorunlarına rağmen Badğis vilayetinde kalkınma projelerinden mahrum kalan yerel halka öncelikle yetimler için bir projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. 

Sonraki Haber

TİKA’nın Desteklediği “1. Rohingya Futbol Ligi” Başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bangladeş'in Cox's Bazar şehrindeki kamplarda ilk kez düzenlenen 1. Rohingya Futbol Ligi'ne sponsor oldu.  2017’de Myanmar’ın Rakhine bölgesinden Bangladeş’e sığınan Arakanlıların Cox’s Bazar şehri sınırlarında bambu evlerden inşa edilen sığınmacı kamplarında süren zor koşullardaki yaşamlarının 6. yılı geride kalırken, TİKA kamplardaki hayatı kolaylaştırmak...