Haberler

13 Haziran 2018

Zimbabwe’de 1250 Aileye Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Zimbabwe'de Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında gıda yardımında bulunuldu.

TİKA, nüfusunun %90 ı işsiz olan Holey Farm, Norton, Thompson Farm, Stapleford, Dzivaresekwa Extension ve Magaba bölgelerinde toplamda 1250 aile olmak üzere yaklaşık 6000 kişiye gıda desteğinde bulundu.

Söz konusu programa T.C. Harare Büyükelçisi Sayın Hakan Kıvanç , Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yavuz, Zimbabwe Patriotic Front Partisi Milletvekili Tongai Mnangagva ile TİKA görevlileri  katıldı.

Programda konuşan T.C. Harare Büyükelçisi Hakan Kıvanç tüm ailelerin Ramazan ayını tebrik ederek ailelere ulaştırılan yardımların Türkiye’deki kardeşlerinden birer hediye olduğunu ve Türkiye Cumhuriyeti olarak her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti.

Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yavuz yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan bizzat selamlar getirdiğini, bu vesile ile herkesin Ramazan ayını ve Ramazan Bayramını tebrik ettiğini söyleyerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin her zaman yanlarında olacağını ifade etti. Yavuz,  konuşmasını yardımları ailelere ulaştıran TİKA’ya teşekkür ederek tamamladı.

Programda konuşan Zimbabwe Patriotic Front Partisi Milletvekili Tongai Mnangagva, Türkiye Cumhuriyeti'nin desteklerini her zaman arkalarında hissettiklerini, bu doğrultuda Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarını ifade ederek, Dünya'nın her yerinde insan odaklı projeler gerçekleştiren TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Tunus’ta 1500 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tunus’ta Gabes vilayetinin Matmata, Dhilet, Gannuch ilçelerinde 1500 aileye Ramazan Gıda Paketi dağıtımı yapıldı. TİKA, Ramazan ayında dünyanın dört bir yanında yürüttüğü faaliyetlerine Tunus’ta da devam ediyor....