Haberler

13 Haziran 2018

TİKA’dan Tunus’ta 1500 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tunus’ta Gabes vilayetinin Matmata, Dhilet, Gannuch ilçelerinde 1500 aileye Ramazan Gıda Paketi dağıtımı yapıldı.

TİKA, Ramazan ayında dünyanın dört bir yanında yürüttüğü faaliyetlerine Tunus’ta da devam ediyor. Gabes vilayetinin Matmata, Dhilet, Gannuch ilçelerinde ihtiyaç sahibi 1500 aileye Ramazan Gıda Paketlerinin dağıtımı Gabes Valiliği ve ilçe kaymakamlıkları işbirliğinde gerçekleştirildi.

Programa Gabes Milletvekili Amal Souid, Gabes Valisi Mongi Thameur, Matmata Kaymakamı İbrahim Dhouibi ve TİKA yetkilileri katıldı. Vali Thameur Ramazan ayında Gabes halkının evlerine sunulan bu katkılardan dolayı teşekkürlerini ilettirken, Gabes Milletvekili Souid, Türkiye’nin maddi ve manevi desteğinin Tunus için önemli olduğunu vurgulayarak, TİKA ve Türkiye’ye teşekkür etti.

TİKA Koordinatör Yardımcısı Seher Demiryürek ise Ramazan’ın bereketinin ve rahmetinin tüm dünyaya yayılmasına vesile olan TİKA’nın, dört kıtada yürüttüğü hizmetlerden bahsederek, müesseseler düzeyinde Tunus’a verilen desteği, ailelere de ulaştırmanın mutluluk verici olduğunu ifade etti.  

Sonraki Haber

Azerbaycan’da TİKA İftarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Azerbaycan’da düzenlenen iftar programlarında 2.500’den fazla kişi Ramazan sevinci yaşadı. Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’da birçok alanda kalkınma faaliyetlerini hayata geçiren TİKA ortak manevi değerlerimizden olan Ramazan ayının...