Haberler

01 Kasım 2016

Vietnam İstatistik Kurumu ile Bilgi ve Tecrübe Paylaşımında İşbirliği

2016 yılında Vietnam ve Türkiye arasında başlatılan işbirliği programı kapsamında; Vietnam İstatistik Kurumu ile Türkiye İstatistik Kurumu arasında bilgi ve tecrübe paylaşımı programları düzenlendi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) organizasyonunda gerçekleştirilen eğitim programlarının sonuncusu Ankara’da düzenlendi. Vietnam İstatistik Kurumu (VİK) Başkan Yardımcısı Pham Quang Vinh başkanlığında 10 kişilik heyete yönelik olarak “Enerji İstatistikleri” alanında eğitim verildi. Söz konusu eğitim programı; Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. ile Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. ‘den gelen uzmanların katılımı ile gerçekleştirildi.

VİK Başkan Yardımcısı Pham Quang Vinh, Türkiye’nin sahip olduğu bilgi birikimi ve tecrübenin kendileri için çok önemli ve yol gösterici olduğunu vurguladı. Düzenlenen programın son derece etkili olduğunu belirten Vinh, Türkiye’nin misafirperverliğinden son derece memnun kaldıklarını ifade etti.

2016 yılı içinde düzenlenen eğitim programlarının ardından 2017 yılı içinde Türkiye ve TİKA ile çalışmayı arzu ettiklerini ve bu konuda her türlü işbirliğine açık olduklarını belirterek TİKA’ya teşekkür ettiğini iletti.

Sonraki Haber

TİKA Benin Çömlekçilik Projesi Meyvelerini Veriyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından başlatılan Benin Çömlekçilik Projesi ile üretilen ürünler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde Ankara'da açılan Afrika Kültür Evi’nde de satışa sunuluyor. 2012 yılında TİKA...