Haberler

22 Nisan 2016

Uluslararası Polis İşbirliği Eğitim Projesi Romanya’da Başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen “Uluslararası Polis İşbirliği Eğitim Projesi” Romanya’da devam ediyor.

TİKA ve Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde “Uluslararası Polis İşbirliği Eğitim Projesi”  kapsamında dost ve kardeş ülkelerin emniyet teşkilatı mensuplarına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda iki ülke teşkilatlarının sahip oldukları tecrübelerin karşılıklı olarak paylaşılması, suçla mücadelede ortak bilinç geliştirme ve terminolojilerde birlik sağlanması amacıyla hizmet içi ve uygulamalı eğitimler veriliyor.

Bugüne kadar yaklaşık 30 ülke ile işbirliği halinde uygulanan proje TİKA’nın desteği ile Romanya’da uygulanıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ve TİKA yetkililerinden oluşan heyet Bükreş’te yaptığı çalışma ziyareti sırasında Romen mevkidaşları ile bir dizi toplantı gerçekleştirdi. Ziyaretin açılış toplantısına Romanya Polis Teşkilatı Başkanı Bogdan Despescu Türkiye Cumhuriyeti Bükreş Büyükelçisi Sayın O. Koray Ertaş, TİKA Bükreş Program Koordinatörü Ahmet Daştan, Romanya ve Türkiye Emniyet mensubu yetkilileri katıldı.

Görüşmeler de karşılıklı düzenlenecek Eğitim işbirliği noktasında ihtiyaç analizleri ve akabinde 2016 ve 2017 yıllarında işbirliğinin başlatılması hususunda karara varıldı. 

Sonraki Haber

TİKA’nın Desteğiyle Arnavutluk’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Arnavutluk’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Zallher Mustafa Kemal Atatürk Okulu’nda TİKA’nın desteğiyle, öğrenci ve öğretmenlerin katılımı ile bir etkinlik düzenlendi. Program, Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, TİKA Tiran Program Koordinatörü Prof. Dr....