Haberler

23 Nisan 2016

TİKA’nın Desteğiyle Arnavutluk’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Arnavutluk’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Zallher Mustafa Kemal Atatürk Okulu’nda TİKA’nın desteğiyle, öğrenci ve öğretmenlerin katılımı ile bir etkinlik düzenlendi.

Program, Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar, TİKA Tiran Program Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin, T.C. Tiran Askeri Ateşesi Kurmay Albay Bayram Taşçı, Yunus Emre Kültür Merkezi Tiran Müdürü Salih Gültekin ve Zallher Mustafa Kemal Atatürk Okulu müdürü Xhemal Lozi’nin katılımı ile gerçekleşti. Okul müdürü Lozi, Türkiye’ye teşekkürlerini ileterek okulun isminin Mustafa Kemal Atatürk olmasının önemine değindi ve Türkiye’den destek talebinde bulunduklarını belirtti.

TİKA Tiran Program Koordinatörü Prof. Dr. Birol Çetin ise, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın dünyada ilk çocuk bayramı olması nedeniyle büyük bir önem taşıdığını, çocukların her gününün bir bayram sevinci içerisinde geçmesi temennisinde bulundu. Çetin, Arnavutluk’ta, Mustafa Kemal Atatürk ismini taşıyan 4 okul bulunduğunu bunlardan en büyüğü olan Vlora Mustafa Kemal Atatürk Lisesi’nin tadilatının 2015 yılında tamamlandığını, çocukların daha iyi bir ortamda eğitim almaları için Zallher Mustafa Kemal Atatürk Okulu’nun ise bu sene itibariyle tadilatının yapılacağı müjdesini verdi.

Tiran Büyükelçisi Hidayet Bayraktar,  çocukların geleceğin temelleri olduğunu ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu günü Zallher Mustafa Kemal Atatürk Okulu’ndaki çocuklarla geçirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Şarkılar, şiirler ve Elbasan’dan getirilen folklor ekibinin oyunları ile devam eden etkinlik 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Türkiye konulu resim yarışmasında dereceye giren çocuklara ve okula hediyelerin takdim edilmesiyle sona erdi.

Sonraki Haber

Kosova'da Yanova Murat Bey Camii Açıldı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kosova’da ve Balkanlar’da tarihten kalan ne varsa hepsini Türkiye’nin onaracağını belirterek, "Camileri, hamamları, köprüleri onaracağız. Siz bizden neyi talep ediyorsanız biz, Türkiye olarak buradayız. Ayrılığımız uzun sürdü. Bir asra yakın bir...