Haberler

24 Ekim 2023

Türkiye-Kazakistan Ekonomik İşbirliği Sempozyumuna TİKA’dan Destek

“Türkiye-Kazakistan Ekonomik İşbirliğinin Geliştirilmesinde Yeni Ufuklar Sempozyumu” İktisadi Araştırmalar Vakfı İşbirliğinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle Kazakistan’da gerçekleştirdi.

Astana’da düzenlenen sempozyumda Türkiye – Kazakistan ekonomik ilişkilerinin temel dinamikleri, iki ülke arasındaki ticaret hacminin daha ileri düzeye çıkartılması ve küresel ekonomilerde görülen sorunlar gibi konular ele alındı.

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Vakıf Başkanı Prof. Dr. Ahmet İncekara’nın ardından T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Ö. Volkan Ağar, Kazakistan Cumhuriyeti Ticaret ve Entegrasyon Bakan Yardımcısı Kairat Torebayev, Türkiye Cumhuriyeti Astana Büyükelçisi Mustafa Kapucu, TAV Kazakistan LLP Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Fatih Ömür, TİKA Astana Program Koordinatörü Hüseyin Hikmet Özdenoğlu ve Türk – Kazak İş Adamları Birliği Genel Sekreteri Anzor Gusseınov günün konusu ile ilgili görüş ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.

Sempozyum, TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Adem Şahin ve Kazakh Invest Ortadoğu Koordinatörü Ersultan Zhanabayev’in iki ülkenin ekonomisine yönelik tebliğ sunumu ve iki ülkeden katılımcıların görüş ve düşünceleri devam etti.

Sonraki Haber

TİKA'nın Kosovalı Çiftçilere Destekleri Sürüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Poduyeva Belediyesi iş birliğinde, Kosova’nın kuzeydoğusundaki Poduyeva kasabasındaki 50 çiftçiye toprak frezesi (rotovatör) temin edildi. Poduyeva Belediyesine ait alanda düzenlenen dağıtım törenine, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Sabri Tunç...