Haberler

15 Ağustos 2014

Türkiye'den, Gazzeliler'e Prefabrik Konut

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından, evleri yıkılan Gazzeliler için bin adet prefabrik konut inşa edilecek.

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler, Türkiye olarak, Gazze’nin yaralarının sarılması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla derhal harekete geçildiğini ve TİKA tarafından, evleri yıkılan Gazzeliler için bin adet prefabrik konut inşa edileceğini belirtti.

TİKA tarafından, İsrail saldırısının devam etmesine rağmen Gazze’deki 15 bin aileye kuru gıda, 15 bin aileye günlük sıcak yemek yardımı yapıldığını ve hastanelerin jeneratör ihtiyacının karşılandığını ifade eden Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler, saldırılarda yaralanan Gazzelilerin de TİKA, Sağlık Bakanlığı ve AFAD koordinasyonuyla Türkiye’ye getirilerek tedavi edilmesini sağladıklarını anımsattı. İşler, Gazze’deki yaralıların Türkiye’ye getirilmesine devam edileceğini bildirdi.

Ayrıca Başbakanlık genelgesi ile Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan yardım kampanyasına da değinen Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah İşler, bu yardım kampanyası ile Türkiye’ nin Gazze’nin yeniden imar ve inşasına yardımcı olacağını, bu kapsamda ilk olarak TİKA tarafından evleri yıkılan ’Gazzeliler için bin adet prefabrik konut’ projesinin hayata geçirileceğini ve Türkiye’ nin TİKA başta olmak üzere bütün kurumlarıyla, dil ve din ayrımı yapmaksızın mazlum ve mağdur insanların yanında olmaya devam edeceğini ifade etti.

Sonraki Haber

Fildişi Sahili Bilimsel Polis Teşkilatına Teknik Malzeme Desteği

Batı Afrika’nın gelişmiş ülkelerinden Fildişi Sahili’nin Adli Polis teşkilatına, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından çeşitli teknik ekipman desteğinde bulunuldu. Dünyanın kakao üretiminde ilk sırada yer alan Fildişi Sahili, turizmin yanı sıra elmas ve...