Haberler

17 Kasım 2015

Türkiye'nin Tarihi Derinliğinde Ortadoğu ve Afrika'nın Yeri Konferansı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından ”Türkiye’nin Tarihi Derinliğinde Ortadoğu ve Afrika’nın Yeri” başlığı altında Prof. Dr. Ahmet Kavas ve Prof. Dr. Zekeriya Kurşun’un katılımları ile 18 Kasım 2015 Çarşamba günü konferans düzenlenecek.

TİKA tarafından uluslararası ve bölgesel çalışmalar, iktisat tarihi ve kalkınma, Osmanlı ve cumhuriyet tarihi, medeniyet ve kültür, iletişim, siyaset, sosyal psikoloji vb. alanlarda, uzman ve akademisyenlerin katılımları ile düzenli olarak TİKA Konferansları serisi yapılması planlanıyor. Bu konferanslar serisinin ilki olan “Türkiye’nin Tarihi Derinliğinde Ortadoğu ve Afrika’nın Yeri Konferansı” Prof. Dr. Ahmet Kavas ve Prof. Dr. Zekeriya Kurşun’un katılımları ile 18 Kasım 2015 Çarşamba saat 10:30’da TİKA konferans salonunda gerçekleştirilecek.

Dışarıdan katılımcılara da açık olan konferanslar ile proje ve faaliyet yürütülen bölgeler özelinde geçmişten günümüze uluslararası platformda gerçekleşen gelişmelerin derinlemesine tartışılması ve bu bağlamda çalışılan sahalara ilişkin strateji oluşturabilmesi, akademik alanda elde edilen bilgilerin sahada uygulanabilirliğinin tartışılması düşünülmektedir.

 

Konferans İsmi: Türkiye’nin Tarihi Derinliğinde Ortadoğu ve Afrika’nın Yeri

Yer: TİKA Konferans Salonu / GMK Bulvarı No:164 / Tandoğan Çankaya

Tarih: 18 Kasım 2015 Çarşamba

Saat: 10.30

* Konferanslarımız kurum dışından katılımlara açıktır.

Sonraki Haber

Sırbistan’da Sürdürülebilir Tarım Projelerine Destek Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  Sırbistan genelinde Meyveciliğin Geliştirilmesi ve Yeni Ekim Alanlarının Oluşturulması Projesi kapsamında farklı Belediyeler bünyesindeki çiftçilere ayva, vişne ve erik fidanları desteğinde bulundu. Sırbistan’da tarım ekonomisinin geliştirilmesine yönelik birçok proje ve...