Haberler

05 Ekim 2021

Türkiye'den Türk Dünyasi Kütüphanelerine Türkçe Kitap Desteği

3. Türk Dünyası Ülke Kütüphanelerine Kitap Bağışı ve Kitap En Sağlam Köprüdür Konferansı” kapsamında 10.000 adet kitap Kosova’ya gönderildi. 

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM), T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) katkılarıyla gerçekleştirilen program ile Türkiye İlim Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM), T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) katkılarıyla Kosova’da Türkçe eğitim veren okul ve üniversitelere  kitap dağıtımı yapıldı.

Kitapların Kosova genelinde Türkçe eğitimin verildiği ilköğretim okullarına, liselere ve Prizren Ukshin Hoti Üniversitesi ile Hasan Priştina Üniversitesi’ne dağıtımı gerçekleştirildi.

Sembolik kitap teslim töreni, T.C. Başkonsolosu Serdar Özaydın, Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Serkan Ceylan,  İLESAM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız, Yazar Sinan Yağmur, TİKA Priştine Program Koordinatörü Cihan Dinçer, Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Ülker ve öğretmenleriN katılımı ile Prizren Yunus Emre Enstitüsü’nde düzenlendi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Myanmar’ın Kovid19 ile Mücadelesine Destek

Kovid-19 ile mücadele konusunda ciddi zorluklarla karşı karşıya olan Myanmar’a Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) oksijen yoğunlaştırıcı ünite desteği sağlandı. Türkiye’nin Sektörel Diyalog Ortağı olduğu ASEAN (Güneydoğu Asya Uluslar Birliği) ile işbirliğinde gerçekleştirilen...