Haberler

05 Ekim 2021

TİKA’dan Myanmar’ın Kovid19 ile Mücadelesine Destek

Kovid-19 ile mücadele konusunda ciddi zorluklarla karşı karşıya olan Myanmar’a Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) oksijen yoğunlaştırıcı ünite desteği sağlandı.

Türkiye’nin Sektörel Diyalog Ortağı olduğu ASEAN (Güneydoğu Asya Uluslar Birliği) ile işbirliğinde gerçekleştirilen proje ile Myanmar’ın pandemi ile mücadele kapasitesinin arttırılmasına destek verildi. Myanmar’ın salgınla mücadele kapsamında ‘ilk öncelikli’ olarak ihtiyaç duyduğu 500 adet Oksijen Yoğunlaştırıcı ünitenin 131 adeti TİKA Başkanlığınca temin edilerek Myanmar Kızılhaçına temin edildi.

Projenin çevrimiçi olarak yapılan teslim törenine ASEAN Genel Sekreterinin yanı sıra üye ülkelerin akredite Büyükelçileri katıldı. Ülkemizin Nepido Büyükelçisi Kerem Divanlıoğlu’nun da katıldığı törende ASEAN Genel Sekreteri ve Myanmarlı yetkililerin yanı sıra ASEAN üye ülkelerinin temsilcileri TİKA’nın Myanmar’a yönelik olarak yaptığı insani yardım dolayısıyla ülkemize teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA'dan Peru'lu Çiçek Üreticilerine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Güney Amerika Bölgesinde Tarımsal ve Kırsal Kalkınmanın Desteklenmesi Programı kapsamında gerçekleştirilen proje kapsamında Peru'da çiçekçilik sektörünü desteklemek ve güçlendirmek amacıyla Peru Junín Departaman'ında bulunan Tarma Eyaleti'nde soğuk çiçek...