Haberler

23 Nisan 2020

Türkiye’nin Pakistan’da Kovid19 Salgını ile Mücadeleye Desteği Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kiran Yardımlaşma Derneği işbirliğinde Pakistan’ın Karaçi şehrinde, çoğunluğu günlük ücret karşılığı çalışan ihtiyaç sahibi 1.000 aileye gıda yardımı ulaştırdı.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19’dan Pakistan Cumhuriyetinde en çok gündelik ücret karşılığı ile hayatlarını sürdüren yoksul aileler etkilendi. Küresel salgının yayılmasını engellenmek amacıyla Pakistan Devleti tarafından alınan tedbirler kapsamında çalıştığı iş yerleri kapanan birçok aile geçim sıkıntısı yaşamaya başladı.

TİKA, Pakistan’ın Karaçi şehrinde bulunan fabrika işçilerinin yoğun yaşadığı semt olan Lyari’deki ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla 1000 adet gıda kolisi temin etti.  Bir ailenin bir ay süresince kullanacağı tüm ihtiyaçlarını içeren gıda kolileri Kiran Yardımlaşma Derneği işbirliğinde ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Dost ve kardeş ülke Pakistan’ın her zaman yanında olan TİKA,  Ramazan ayı içerisinde Pakistan Deniz Kuvvetleri işbirliğinde ülkenin en yoksul eyaletleri olan Sind ve Belucistan Eyaletlerindeki 3000 aileye yönelik gıda dağıtımı programı gerçekleştirecek.

 

Sonraki Haber

Türkiye’den Koronavirüs ile Mücadele Eden Bangladeş’e Destek

T.C. Dakka Büyükelçiliği organizasyonunda  TİKA, AFAD, Kızılay, Türkiye Diyanet Vakfı ve Kuzey Dakka Belediyesi işbirliğinde ihtiyaç sahibi 3 bin aileye temel gıda malzemelerinden oluşan yardım kolileri dağıtıldı. Bangladeş genelinde korona salgını sebebiyle 24 Mart’tan beri...