Haberler

16 Aralık 2021

Togo’daki Yetimlerin Yüzü TİKA ile Gülüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Togo'nun başkenti Lome ve ikinci büyük şehri Sokode’de bulunan yetimhanelere malzeme desteği sağlandı.

TİKA tarafından yürütülen proje kapsamında, 100 yetim çocuğun kaldığı Lome Yetimhanesi ile 120 yetim çocuğun kaldığı Sokode Yetimhanesine ranza, yatak, nevresim takımı ve çamaşır makinesi desteği verildi.

Yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyeti ve TİKA’ya teşekkürlerini ileten Lome Yetimhanesi Müdürü Tchagodomou Safiou, verilen destek sayesinde yetim çocukların yüzünün güldüğünü ve daha rahat şartlarda uyuyabileceklerini ifade etti.

Togo Eğitim ve Kalkınma Derneği Başkanı Mahfouz Mako ise açıklamasında, TİKA’nın ihtiyaç sahibi çocuklara katkısının çok anlamlı olduğunu ve bu yardımın Türkiye ve Togo arasındaki ilişkileri daha da geliştireceğinin altını çizdi.

 

Sonraki Haber

TİKA’dan Kenya’da Sera Kurulumu ve Mikro Bahçecik Projesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Kenya’nın Başkenti Nairobi’de bulunan dört yatılı lisenin tarımsal üretim ve uygulamalı eğitim ihtiyacını gidermek için "Sera Kurulumu ve Mikro Bahçecik” projesi gerçekleştirdi. TİKA tarafından hayata geçirilen proje ile tarımın...