Haberler

22 Eylül 2014

Tıroid ve Meme Kanseri Konulu Uluslararası Sempozyuma Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla Liv Hospital ve dünyaca ünlü kanser merkezi Memorial Sloan Kettering Cancer Center (MSCC) işbirliğinde çağımızın hastalığı kanserle ilgili İstanbul’da bir sempozyum düzenlendi.

Faaliyet gösterdiği ülkelerde birçok alanda önemli projelere imza atan TİKA, uluslararası anlamda düzenlenen sempozyum ve programlara destek vermeye devam ediyor. Bu çerçevede TİKA’nın katkılarıyla Liv Hospital ve dünyaca ünlü kanser merkezi Memorial Sloan Kettering Cancer Center (MSCC) işbirliğinde çağımızın hastalığı kanserle ilgili ortaklaşa bir sempozyum düzenlendi.

İlki 2013 yılında Kolorektal Kanserli Hastalara Kişiselleştirilmiş Yaklaşımlar adı altında gerçekleştirilen sempozyumun ikincisi Tiroid ve Meme Kanseri konusuyla İstanbul’da gerçekleştirildi Sempozyumun ilk bölümünde, Meme ve Tiroid Kanserine ilişkin halk söyleşisi düzenlendi. Yoğun bir katılımın gözlemlendiği sempozyumda meme ve tiroid kanseri ile ilgili yeni tanı, tedavi ve cerrahi yöntemler anlatıldı.

Sempozyumda dünyaca ünlü kanser merkezi Memorial Sloan Cancer Center Tiroid Cerrahı Dr. Ashok R. Shaha, ve Meme Cerrahı Dr. Hiram S. Cody’nin meme ve tiroid kanseriyle ilgili son gelişmeleri ve en yeni tedavi yöntemlerini; Türkmenistan, Moldova, Libya, Gürcistan, Bosna Hersek, Sudan,Yemen, Makedonya,Mısır ve Kosova’dan TİKA’nın destekleri ile İstanbul’a gelen 37 doktor ile paylaşmaları sağlandı.

Sonraki Haber

Türkiye Afganistan Kardeşliğinin Tarihi Derinliği

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Afganistan Kralı Gazi Amanullah Khan döneminde Afganistan’a gelen profesörlerin isimlerinin hatırlanması amacıyla Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Türkiye Afganistan Kardeşliğinin Tarihi Derinliği konulu kompozisyon yarışması düzenlendi....