Haberler

01 Mayıs 2016

TİKA Yangon Program Koordinasyon Ofisi Faaliyete Geçti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) açılan yeni program koordinasyon ofisiyle Myanmar’daki faaliyetlerine hız veriyor.

Güney Doğu Asya ülkesi olan Myanmar’da bugüne kadar Yangon’da bulunan T.C. Nepido Büyükelçiliği bünyesinde faaliyet gösteren TİKA Yangon Program Koordinasyon Ofisi yeni binasında hizmet vermeye başladı.

Yangon şehir merkezinde açılan koordinatörlüğün, ülkede bugüne kadar gerçekleştirilen TİKA yardımlarına daha da ivme kazandırması bekleniyor.

Daha önce tarım, eğitim, sağlık ve insani yardım alanlarında projelerin yoğunlaştığı ülkede aynı zamanda TİKA tarafından yaptırılan Thayet Myanmar Türk şehitliği bulunuyor.

Diğer taraftan ülkenin Kuzeybatısında bulunan Arakan bölgesinde zor şartlarda yaşayan Müslümanlara yardım eli uzatan TİKA, bölgede yerlerinden edilmiş halkın yeniden barınma ihtiyacı başta olmak üzere gıda ve insani yardım gereksinimlerini karşılıyor.

Bölgeye yaptığı faaliyetlerini yeni ofis binasında yürütmeye başlayan TİKA’nın önümüzdeki dönemde tarım, sağlık ve meslek edindirme gibi alanlarda daha geniş kapsamlı projeler yürütmesi bekleniyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Moğol ve Kazak Çocuklara Kreş Desteği

Moğolistan’ın başkenti Ulanbator’da ülkedeki Kazak vatandaşlarına yönelik faaliyet gösteren çocuk kreşi Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen tadilat ve donanımın ardından hizmete açıldı. TİKA, Moğolistan’da gerçekleştirdiği projelerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu...