Haberler

16 Ekim 2023

TİKA ve TRT İş Birliğinde Ülkemizin Yayıncılık Tecrübesi, Dünya ile Paylaşılıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve TRT iş birliğiyle dost ve kardeş coğrafyalardan basın mensuplarının mesleki kapasitelerinin artırılması amacıyla Irak Türkmeneli Televizyonu personeline yönelik düzenlenen eğitimlerin üçüncüsü tamamlandı.

TRT Arabi kanalında gerçekleştirilen bir haftalık eğitimde Irak Türkmeneli Televizyonu’ndan 6 gazeteci, “Muhabirlik, Editörlük ve Spikerlik” alanında uygulamalı eğitim aldı.

TRT ve TİKA iş birliğiyle düzenlenen “Türkmeneli Televizyonu Medya Eğitim Programı” kapsamında 2022 yılında Irak-Kerkük’te düzenlenen “Görsel Medya Bilişim Uygulamaları, Kameramanlık, Habercilik ve Yeni Medya Habercilik” eğitimlerine de 54 Türkmeneli TV personeli katılmıştı.

Uygulamalı eğitimlerin sonuncusuna ise Türkmeneli TV’de görevli 14 gazeteci katıldı.

Eğitimin kapanış töreninde konuşan TRT Arabi Kanal Koordinatörü İbrahim Kılıç, TİKA iş birliğinde TRT’nin yayıncılık tecrübesini dünyaya aktarmaya devam edeceklerini söyledi.

Türkmeneli TV Genel Müdürü Hanefi Uzunçam da düzenlenen eğitimlerden dolayı her iki kuruma da teşekkürlerini ifade ederken, söz konusu eğitimlerin personelin mesleki yeterliliğine doğrudan katkı sağladığının altını çizdi.

Eğitimlerin gelecek dönemde de devam edeceği belirtildi.

Sonraki Haber

Hırvatistan’dan Srebrenitsa’ya “Asla Unutma Konvoyu”

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Srebrenitsa Soykırımı’nın 28. Yıl dönümü dolayısıyla Hırvatistan'dan Potoçari’deki Srebrenitsa Anıt Merkezi’ne konvoylar eşliğinde ziyaret düzenledi. Zagreb Şehri Boşnak Ulusal Azınlık Konseyi ile iş birliğinde, Hırvatistan’ın farklı kesimlerinden katılan...