Haberler

05 Haziran 2013

TİKA ve Kalkınma Bankaları Arasında İmzalanan İşbirliği Kapsamında İlk Eğitimler Başladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Etiyopya Kalkınma Bankası ve Türkiye Kalkınma Bankası’nın işbirliğinde geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde Ankara’da teknik işbirliği mutabakat zaptı imzalanmıştı. Bu çerçevede hayata geçirilmesi öngörülen proje kapsamında ilk eğitim programı 19-24 Mayıs 2013 tarihleri arasında Addis Ababa’da Etiyopya Kalkınma Bankası Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Etiyopya hükümetince büyük önem verilen “Ekonomik Büyüme ve Dönüşüm Planı” çerçevesinde aktif rol üstlenen Etiyopya Kalkınma Bankası’nın, TİKA’ya ulaştırılan talebi çerçevesinde Türkiye Kalkınma Bankası ile işbirliği başlatıldı. İşbirliği çerçevesinde geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde TİKA, Etiyopya Kalkınma Bankası ve Türkiye Kalkınma Bankası arasında Ankara’da teknik işbirliği mutabakat zaptı imzalanmıştı. Bu kapsamda hayata geçirilmesi öngörülen proje çerçevesindeki ilk eğitim programı 19-24 Mayıs 2013 tarihleri arasında Addis Ababa’da düzenlendi.

Etiyopya’nın “Ekonomik Büyüme ve Dönüşüm Planı” çerçevesindeki kalkınma çabalarına katkı sağlanmasını hedefleyen proje çerçevesinde gerçekleştirilen işbirliğinin, iki ülke arasındaki ilişkilere olumlu yansımalarda bulunması bekleniyor.

Eğitim programına, Türkiye Kalkınma Bankası’ndan beş kişilik bir heyet, Etiyopya Kalkınma Bankası’ndan üst düzey yöneticiler ve uzmanları katıldı. Beş gün süren program kapsamında Kredi döngüsü, Proje değerlendirme metotları, Proje değerlendirmede ekonomik, teknik ve Finansal analizler, Raporlar ve Kriterler konuları üzerinde duruldu.

Sonraki Haber

Tuzi Beldesi Vranj Köyü Osmanlı Mezarlığı Çevre Düzenlemesi ve Gasilhane Tadilatı TİKA Tarafından Yapıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Karadağ’da Tuzi Beldesi’ne bağlı Vranj Köyünde bulunan Osmanlı Mezarlığı’nın çevre düzenlemesi ve gasilhane tadilatı gerçekleştirildi. Tuzi Beldesi’ne bağlı Vranj Köyünde Osmanlı döneminden kalma şehitlik olarak bilinen ve köy...