Haberler

08 Haziran 2015

TİKA ve İHH İşbirliğinde Somali'de Yetim Ailelere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve IHH İnsani Yardım Vakfı işbirliğinde Somali’de 15 yetim ailesine yönelik olarak ‘Somali Yetim Aileleri Kalkındırma Projesi’ uygulamaya konuldu.

TİKA, Somali’ye yönelik gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. TİKA tarafından İHH işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında,   IHH İnsani Yardım Vakfı tarafından tespit edilen 5 aileye Susam ezme makinesi, 5 aileye Tahıl öğütme makinesi, 5 aileye de 20şer adet tavuk ve kümes temin edildi.

TİKA tarafından temin edilen malzemeler, Başkent Mogadişu’da Türkiye Mogadişu Büyükelçisi Olgan Bekar’ın katılımıyla düzenlenen törenle yetim ailelerine teslim edildi. Törende söz alan TİKA Mogadişu Koordinatörü Galip Yılmaz, söz konusu projeyle, yetim ailelerinin kimseye muhtaç olmadan geçimlerini sağlamalarının hedeflendiğini ifade etti. Tören katılımcıların Yetim Gülerse Dünya Güler sloganıyla sona erdi.

 

Sonraki Haber

TİKA Kamboçya’da Okul İnşa Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kamboçya’nın, Kampong Cham şehrine bağlı olan Angkor Ban Köyü’nde yaşayan Müslüman çocuklar için okul yapılacak. TİKA, Güney Asya ülkelerine yönelik faaliyetlerine devam ediyor. Güney Asya’da önemli projeler...