Haberler

09 Haziran 2015

TİKA Kamboçya’da Okul İnşa Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kamboçya’nın, Kampong Cham şehrine bağlı olan Angkor Ban Köyü’nde yaşayan Müslüman çocuklar için okul yapılacak.

TİKA, Güney Asya ülkelerine yönelik faaliyetlerine devam ediyor. Güney Asya’da önemli projeler gerçekleştiren TİKA tarafından Kamboçya’nın, Kampong Cham şehrine bağlı olan Angkor Ban Köyü’nde yaşayan Müslüman çocuklar için okul yapılacak.

Güney Asya ülkelerinden Kamboçya’nın, Kampong Cham şehrinde yaşayan Müslümanlar tarafından Angkor Ban Köyü’nde yaşayan Müslüman çocuklar için okul yapılması talep edildi. Bu kapsamda TİKA tarafından gelen talep üzerine proje çalışmaları başlatıldı.

Kilometrelerce uzakta yaşayan çocukların ihtiyacına duyarsız kalmayan TİKA, öğrencilerin faydalanması amacıyla Angkor Ban Köyü’nde yeni bir okul inşaatının yapımına başladı. TİKA uzmanlarından oluşan bir heyet Mart ayında bölgeyi ziyaret etti. Yapılan görüşmelerin ardından projeye başlanması sağlandı.  Haziran ayının sonuna kadar bitirilecek olan iki katlı ve sekiz sınıftan oluşan okul,  önümüzdeki eğitim öğretim yılında kullanıma açılacak.  

 

Sonraki Haber

TİKA’dan Kırgızistan İstatistik Kurumuna Eğitim

Kırgızistan ile Türkiye arasında istatistik alanında işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) işbirliğinde Kırgız Cumhuriyeti Millî İstatistik Kurumu (KCMİK) yönetici ve personelleri için 2015 yılında...