Haberler

12 Şubat 2014

TİKA ve Arnavutluk Cumhuriyeti Sayıştay Başkanlığı Arasında İşbirliği Protokolü

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Arnavutluk Cumhuriyeti Sayıştay Başkanlığı arasında Arnavutluk Cumhuriyeti Sayıştayı’nın Bilgi Teknoloji Sistemlerinin geliştirilmesi ve Denetim Yönetimi Sisteminin uygulanmasının desteklenmesi hususlarında işbirliği protokolü imzalandı.

Arnavutluk Cumhuriyeti Sayıştay Başkanı Dr. Bujar Leskaj ve beraberindeki heyet ile TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Arnavutluk Cumhuriyeti Sayıştay Başkanı Dr. Lesjak, Arnavutluk Sayıştay personeli için 2012 ve 2013 yıllarında Ankara’da düzenlenen eğitim programlarına TİKA’nın sağlamış olduğu destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Arnavutluk Cumhuriyeti Sayıştay Başkanı Dr. Lesjak, TİKA ile Arnavutluk Sayıştayı arasındaki işbirliğinin devam etmesi talebinde bulundu. Bu çerçevede, TİKA ile Arnavutluk Cumhuriyeti Sayıştay Başkanlığı arasında Arnavutluk Cumhuriyeti Sayıştayı’nın Bilgi Teknoloji Sistemlerinin geliştirilmesi ve Denetim Yönetimi Sisteminin uygulanmasının desteklenmesi hususlarında işbirliği protokolü imzalandı.

Arnavutluk Cumhuriyeti Sayıştay Başkanı Dr. Leskaj protokol töreninde yaptığı açıklamada, TİKA ile işbirliği protokolü imzalanmasının Arnavutluk Sayıştayı için çok büyük önem arz ettiğini söyledi. TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam ise TİKA ile Arnavutluk Sayıştayı arasında imzalanan işbirliği protokolünün iki ülke arasındaki köklü ilişkilerin bir yansıması olduğunu kaydetti.

Sonraki Haber

Çadlı Basın Mensuplarından TİKA'ya Ziyaret

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün davetlisi olarak Ankara ve İstanbul’da düzenlenen programlara katılmak üzere Türkiye’ye gelen Çad basın mensupları Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ankara ve İstanbul’da düzenlenen TRT, Kamu...