Haberler

13 Şubat 2014

Çadlı Basın Mensuplarından TİKA'ya Ziyaret

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün davetlisi olarak Ankara ve İstanbul’da düzenlenen programlara katılmak üzere Türkiye’ye gelen Çad basın mensupları Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Ankara ve İstanbul’da düzenlenen TRT, Kamu Diplomasisi Kurumu, Türkiye’deki düşünce ve araştırma kurumu ve sivil toplum örgütlerine ziyaretlerin de yer aldığı programda Çad basın mensupları TİKA’ya ziyarette bulundular. Heyet TİKA Başkan Yardımcısı Süreyya Polat tarafından kabul edildi.

ONRTV Ulusal Çad Televizyonu Genel Müdürü Kleoutoin Doubaye, Özel Al Nassr Televizyonu Genel Müdürü Mahamad Abdallah Aboubakar’ın da aralarında bulunduğu basın mensuplarından oluşan heyet, TİKA’nın Afrika başta olmak üzere yürüttüğü projeler hakkında bilgi aldı. Çad’da Türk Büyükelçiliğinin açılmasından duyulan memnuniyeti dile getiren heyet, TİKA’nın Çad’da yürüttüğü faaliyetlerin artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

TİKA, Çad’da su sanitasyon, yerel idarelerin güçlendirilmesi, eğitim ve sağlık alanında projeler yürütüyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlıkları, Spor ve Gençlik Bakanları’nın Türkiye’deki muhataplarıyla olan üst düzey ilişkilerine destek vererek, proje ve faaliyetlerin yürütülmesine katkı sağlıyor.

Sonraki Haber

Myanmar'a Sağlık Alanında Destek Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Myanmar’ın Yangon şehrinde bulunan Muslim Free Hospital’a tıbbi ekipman ve diyabet hastalarına ilaç desteğinde bulunuldu. TİKA, Myanmar’a birçok alanda desteğini sürdürüyor. Myanmar’ın Yangon şehir merkezinde bulunan ve 1937...