Haberler

18 Nisan 2022

TİKA, Tayland’da İhtiyaç Sahibi 900 Aileye Ramazan Gıda Paketi Dağıttı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan dolayısıyla Tayland’ın güneyinde bulunan Songkhla’ya bağlı Chana ilçesinde 900 dar gelirli aileye gıda kolisi dağıttı.

TİKA, T.C. Bangkok Büyükelçiliği, Tayland Şeyhülislamlığı ve yerel olarak faaliyet gösteren Al-Ehsan Al Khairiah Vakfı işbirliğinde gerçekleştirilen dağıtımdan 5.000’e yakın kişi doğrudan yararlandı.

Gerçekleştirilen dağıtım törenine Bangkok Büyükelçisi Serap Ersoy, Milletvekili ve CICOT (Tayland Merkezi İslam Komitesi) Genel Sekreteri Surin Palarae, Songkhla Vilayeti Vali Yardımcısı Palinda Palarae ve diğer yerel yöneticiler katıldı.

Dağıtım programı kapsamında; Pirinç, konserve balık, şeker, yemeklik yağ ve erişteden oluşan gıda paketleri gerçekleştirilen törenle ailelere ulaştırıldı.

 

Sonraki Haber

TİKA’dan Gambiyalı Kadın ve Genç Girişimcilere Destek

Gambiya’da 26 Şubat – 27 Mart 2022 tarihleri arasında 15’incisi düzenlenen Uluslararası Ticaret Fuarına, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) nın desteklediği kadın ve genç girişimcilerde katılım sağladı. Gambiya Ticaret Fuarı, işletmelerin mallarını ve...