Haberler

14 Ocak 2021

TİKA tarafından Afganistan’da Kurulan Mevlâna Kütüphanesine Kitap Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Türkiye’den getirilen kitaplar, başkent Kabil’de bulunan Şehit Prof. Rabbani Üniversitesinde bulunan Mevlana Kütüphanesine teslim edildi.

TİKA tarafından 3 ay önce üniversitenin Yabancı Diller Fakültesi Türkoloji Bölümünde kurulumu tamamlanan kütüphaneye teslim edilen 300’den fazla kitap, Türk Edebiyatının seçkin roman, hikaye ve edebi eserlerinden oluşuyor.

Kitapların tesliminde konuşan Bölüm Başkanı Nasir Sıraci, Türkiye ve TİKA tarafından Üniversiteye sürekli destek verildiğini hatırlatarak, Türk Edebiyatında önemli yeri olan bu kitapların kütüphaneleri açısından ifade ettiği öneme değindi. Sıraci, verilen destekten dolayı Türkiye Devletine ve TİKA’ya teşekkür etti.

Kabil Program Koordinatörü Zühtü ÇAL ise yaptığı konuşmada, kütüphanenin açılışı sırasında Türkiye’den kitap getirme sözünü yerine getirdiklerini hatırlatarak, duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sonraki Haber

Gürcistan'ın Mobilyacılık Sektörünün Kalkınmasına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te mobilyacılık eğitim atölyesi kurdu.  TİKA ile Gürcistan'daki Ustalar Okulu arasındaki iş birliği kapsamında, Tiflis’te yaklaşık 170 küçük ve orta ölçekli mobilya fabrikasının da bulunduğu Ustalar...