Haberler

24 Şubat 2016

TİKA Tacikistan İçişleri Bakanlığı Konferans Salonunu Yeniledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Tacikistan İçişleri Bakanlığı Konferans Salonu’nu yenilendi.

TİKA Tacikistan’da idari alt yapıların güçlendirilmesi alanında bir projeye daha imza attı.. Bu kapsamda TİKA tarafından Tacikistan İçişleri Bakanlığı'na ait kurum içi eğitim faaliyetlerinin yapıldığı, ulusal ve uluslararası eğitim, seminer ve toplantılarının düzenlendiği konferans salonunun tadilat ve tamiratı gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı konferans salonunun meslek içi eğitim ve ulusal-uluslararası faaliyetlerde kullanılması nedeniyle hem Tacikistan güvenlik birimlerinin eğitilmesinde hem de yapılan uluslararası konferanslarla güvenlik alanında ortaya çıkan yeniliklerin Tacikistan tarafından yakından takip edilmesine zemin hazırlanması amacıyla proje hayata geçirildi.

TİKA’nın gerçekleştirdiği tadilat ve tamirat çalışması neticesinde Tacikistan İçişleri Bakanlığı Konferans Salonu çağdaş ve zarif bir görünüme sahip olurken Tacikistan Hükümet Yetkilileri TİKA Duşanbe Ofisi aracılığıyla Türkiye Devleti ve milletine teşekkürlerini ilettiler.

Genç bir devlet olan Tacikistan, Türkiye’nin geleneksel ve çağdaş kurum birikimlerinden yaklaşık her alanda istifade ediyor. Türkiye Cumhuriyeti devlet düzeyinde bilgi ve tecrübe paylaşımını ve dostane yardımını TİKA aracılığıyla onlarca ülkede olduğu gibi Tacikistan’da da gerçekleşmeye devam ediyor.

Sonraki Haber

TİKA'dan Azerbaycanlı Engellilere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Azerbaycan'da engellilerin mesleki eğitimleri ve istihdamlarına yönelik projeler kapsamında Bakü ve Şeki'de mozaik kursu düzenledi. Azerbaycan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğiyle Bakü Yeni Ramana kasabasında Engelli Gençlerin Meslek...