Haberler

27 Nisan 2022

TİKA Paraguay’da 300 Aileye Ramazan Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından 2022 Ramazan programları kapsamında Paraguay’da 300 aileye gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirildi.

Paraguay’da TİKA tarafından temin edilen 300 adet gıda kolisi Başkent Asuncion’da ve diğer şehirlerde bulunan ihtiyaç sahibi Müslüman ailelere dağıtıldı. Asuncion İslam Kültürü ve Hayır Merkezinde gerçekleştirilen dağıtıma katılan T.C. Asuncion Büyükelçisi Serhat Aksen gıda kolisi alan ailelerle ve İslam Merkezinin temsilcileriyle bir araya geldi.

Yaptığı görüşmelerde özellikle Ramazan aynın birleştirici ruhundan bahseden Aksen, yapılan bu tür organizasyonlarla Türkiye’nin Ramazan’ın ruhuna uygun olarak ihtiyaç sahibi insanların yanında olduğu vurguladı.

Asuncion İslam Kültürü ve Hayır Merkezi temsilcileri ise, bağış için ülkemize, TİKA’ya ve Asuncion Büyükelçiliğine teşekkürlerini iletti.

Başkentte yaklaşık beş yüz kişilik cemaate sahip olan Asuncion İslam Kültürü ve Hayır Merkezinde özellikle ramazan ayında düzenlenen etkinlikler, büyük oranda asıl ülkelerinden uzak olan, az sayıdaki Müslüman cemaatin birlik ve beraberlik hissini yaşamasına yardımcı oluyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Irak’ta 6000 Aileye Ramazan Ayı Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen 2022 Ramazan Programları kapsamında Irak genelinde 6000 ihtiyaç sahibi aileye gıda desteği sağlandı. 2022 Yılı TİKA Ramazan Programları ile Irak genelinde 6000 ihtiyaç sahibi aileye temel...