Haberler

27 Nisan 2022

TİKA’dan Irak’ta 6000 Aileye Ramazan Ayı Gıda Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından gerçekleştirilen 2022 Ramazan Programları kapsamında Irak genelinde 6000 ihtiyaç sahibi aileye gıda desteği sağlandı.

2022 Yılı TİKA Ramazan Programları ile Irak genelinde 6000 ihtiyaç sahibi aileye temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda kolilerinin dağıtımı gerçekleştirildi.

Bağdat’taki şehit, dul ve yetim aileleri ile başlayan dağıtım programları, Kerkük, Musul, Telafer, Diyala, Kifri, Kerbela ve Nasıriyye ile devam etti. Gıda kolilerinin dağıtımı, belirlenen ihtiyaç sahibi ailelere yerel yönetim ve STK’larla koordinasyon içerisinde ulaştırıldı.

Ayrıca Erbil’in merkez ve çevresinde yaşayan 2000 ihtiyaç sahibi aileye de ulaşan TİKA, özellikle Erbil çevresinde DAEŞ sebebiyle yerlerinden edilmiş sığınmacıların misafir edildiği sığınma kamplarında gıda kolilerinin dağıtımını gerçekleştirdi. Bu kapsamda; Erbil çevresinde yer alan Bahırka ve Mamraşan sığınma kamplarında yaşayan ve çoğunluğu Ezidilerden oluşan toplam 1200 ihtiyaç sahibi aileye de Irak Kızılayı ile işbirliğinde gıda kolileri ulaştırılmış oldu.

Sonraki Haber

TİKA, Nijer’in Agadez Şehrindeki Aile ve Öğrencilerin Yüzünü Güldürdü

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Nijer’in Agadez şehrinde yaşayan 300 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımının yanısıra Agadez şehirindeki Inkadewan İlkokuluna gıda ve ihtiyaç malzemesi desteğinde bulundu. Birleşmiş Milletler verilerine göre, gıda yetersizliği, düşük...