Haberler

12 Mayıs 2020

TİKA, Pakistan'ın Kovid19 ile Mücadelesine Destek Vermeye Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kovid-19 ile Mücadelede Pakistan Recep Tayyip Erdoğan Hastanesi'ne tıbbi ekipman ve hijyen malzemesi desteğinde bulundu.

TİKA tarafından 2014 yılında Güney Pencap bölgesinin Muzzaffargarh şehrinde inşa edilen ve tam teşekküllü donanımı gerçekleştirilen Recep Tayyip Erdoğan Hastanesi’ne 12.500 adet cerrahi maske, koronavirüs ile mücadelede görevli doktorların kullanabilmesi üzere KN95 tipi maske, korona kiti ve dezenfektan temin edildi.

Hastane Başhekimi Doktor Javed İrfan Tükiye’ye teşekkürlerini ileterek, ihtiyaç halinde her daim Pakistan halkının yardımına koşan TİKA’ya da şükranlarını sundu. Yapılan destek sayesinde koronavirüs ile mücadelede tedavi hastanesi olarak belirlenen Pakistan Recep Tayyip Erdoğan Hastanesi’nin ihtiyaçlarının önemli ölçüde karşılaması bekleniyor.

Sonraki Haber

TİKA’dan Somali’de Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) başkent Mogadişu’da evlerini terk ederek Garas Baley bölgesindeki kamplarda yaşamak zorunda kalan Somalili 500 aileye gıda yardımında bulundu. Bu sene küresel bir salgın haline gelen Kovid-19 virüsünün büyük...