Haberler

12 Mayıs 2020

TİKA’dan Somali’de Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) başkent Mogadişu’da evlerini terk ederek Garas Baley bölgesindeki kamplarda yaşamak zorunda kalan Somalili 500 aileye gıda yardımında bulundu.

Bu sene küresel bir salgın haline gelen Kovid-19 virüsünün büyük oranda etkilediği Somali’de, insanların çok büyük bir kısmı günübirlik gündüz çalışarak kazandığı parayla akşam evine yiyecek götürüyor. Bu durum ülkede Kovid-19‘un yayılmasını önleyecek tedbirlere uyulmasını zorlaştırıyor.

TİKA tarafından 2020 Ramazan Ayı Programı kapsamında, Mogadişu’daki vatandaşlar için pirinç, un, makarna, şeker ve sıvı yağdan oluşan 500 adet gıda paketi, kampta yaşayan ailelere dağıtıldı.

Mogadişu’nun Garas Baley bölgesindeki kamplarda yaşayan 500 IDP (ülke içinde göç etmek zorunda kalmış kimseler) ailesine gıda paketlerinin tesliminde, TİKA Mogadişu PKO personeli ile birlikte, Bölge Kaymakamı Abdurrahman Ahmed Ali, Kaymakam Yardımcısı Abdirahim Ali ve Bölge Komutanı Ali Ahmed katıldı.

Mogadişu’nun Garas Baley bölgesindeki kamplarda yaşayan ve TİKA’nın gıda yardımından faydalanan insanlar, Türkiye’ye, Türk Halkına ve TİKA’ya teşekkürlerini memnuniyetle ifade etti.

Sonraki Haber

Cezayir’in Kovid19 İle Mücadelesine TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Cezayir’de koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç sahibi 400 aileye dağıtılmak üzere 12 ton gıda malzemesi Cezayir Kızılay’ına teslim edildi. TİKA tarafından temin edilen gıda malzemeleri T.C. Cezayir Büyükelçisi...