Haberler

12 Mayıs 2020

Cezayir’in Kovid19 İle Mücadelesine TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Cezayir’de koronavirüsle mücadele kapsamında ihtiyaç sahibi 400 aileye dağıtılmak üzere 12 ton gıda malzemesi Cezayir Kızılay’ına teslim edildi.

TİKA tarafından temin edilen gıda malzemeleri T.C. Cezayir Büyükelçisi Mahinur Özdemir Göktaş ve Cezayir Kızılayı Başkanı Saida Benhabıles’in de katıldığı programda Cezayir Kızılay’ına teslim edildi.

TİKA’nın desteğinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Cezayir Kızılay’ı Başkanı Saida Benhabıles, TİKA’nın kendileri için önemli bir paydaş kuruluş olduğunu, Kovid19 virüsüyle mücadelede sokağa çıkma yasağı nedeniyle birçok ailenin temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamadığını, TİKA’nın bu desteğiyle yaklaşık 400 ailenin bu ihtiyacına cevap verebileceklerini ifade etti.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde koronavirüse karşı küresel bir mücadele verdiğini belirten T.C. Cezayir Büyükelçisi Mahinur Özdemir Göktaş ise, dünyanın birçok köşesine yardım elini uzatma gayretinde olduğunu, dost ve kardeş ülke Cezayir’e de her konuda destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA'dan Bosna Hersek'teki 1000 Aileye Gıda ve Hijyen Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele ve Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında Bosna Hersek'teki ihtiyaç sahibi 1000 aileye gıda ve hijyen malzemesi dağıtıyor. Bosna Hersek'in Bosanska Dubica şehrinde Merhamet...