Haberler

25 Eylül 2023

TİKA, Pakistan'daki Quaidi Azam Üniversitesinde Konferans Salonu Açtı

Pakistan’ın köklü üniversitelerinden olan Quaid-i Azam Üniversitesi bünyesinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından yapılan konferans salonu, düzenlenen törenle açıldı.

İbn-i Haldun Konferans Salonu’nun açılış etkinliğine, T.C. İslamabad Büyükelçisi Mehmet Paçacı, Quaid-i Azam Üniversitesi Rektörü Niyaz Ahmed Aktar, TİKA İslamabad Koordinatörü Muhsin Balcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.

Başta Sosyoloji bölümü olmak üzere üniversitenin diğer bölümleri tarafından da kullanılacak olan konferans salonunu yenilenerek mobilya, interaktif tahta ve eğitim materyalleri ile donatıldı.

Quaid-i Azam Üniversitesi hakkında

Başkent İslamabad’da bulunan Quaid-i Azam Üniversitesi, dünyadaki en iyi ilk 500 üniversite arasında yer alıyor. Üniversite bünyesindeki dört farklı fakülte ve 38 bölümde 3000’i doktora öğrencisi olmak üzere yaklaşık 12.000 öğrenci öğrenim görüyor.

Sonraki Haber

TİKA, Kamerun'da “El Sanatları ve Kadın Evi” İnşa Etti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA), Kamerun'un başkenti Yaounde'ye 40 kilometre uzaklıktaki Okola kasabasında inşa ettiği El Sanatları ve Kadın Evi açıldı. Açılış törenine, Türkiye’nin Yaounde Büyükelçisi Volkan Işıkçı, TİKA Yaounde Koordinatörü Burak Özden, Okola...