Haberler

25 Eylül 2023

TİKA, Kamerun'da “El Sanatları ve Kadın Evi” İnşa Etti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansının (TİKA), Kamerun'un başkenti Yaounde'ye 40 kilometre uzaklıktaki Okola kasabasında inşa ettiği El Sanatları ve Kadın Evi açıldı.

Açılış törenine, Türkiye’nin Yaounde Büyükelçisi Volkan Işıkçı, TİKA Yaounde Koordinatörü Burak Özden, Okola Kaymakamı Olomo Andre Christian, Kamerun Finans Bakanı Genel Sekreteri Gibert Didier Edoa ile davetliler katıldı.

Onandua Sud Derneği ve Okola Belediyesinin destekleriyle yürütülen proje kapsamında, 200 metrekarelik bir alanda inşa edilen El Sanatları ve Kadın Evi’nde Kamerunlu kadınlar tarafından hediyelik eşya, kıyafet, el yapımı temizlik malzemeleri ve tarım ürünlerinin üretimi gerçekleştirilecek. Ürünlerin pazarlama ve satışlarının de yapılacağı El Sanatları ve Kadın Evi’nde eğitimler, seminerler ve sosyal etkinlikler de düzenlenecek.

Açılışta söz alan TİKA Yaounde Koordinatörü Özden, tesisten her yıl yüzlerce kadının faydalanmasını beklediğini ifade etti. Konuşmaların ardından kadınların hazırladığı dans gösterileri eşliğinde bina hizmete açıldı.

Sonraki Haber

TİKA, Bosna Hersekli Arama Kurtarma ve Sağlık Ekiplerine Yönelik Tatbikat Düzenledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Bosna-Hersek Güvenlik Bakanlığı koordinasyonunda, İHH Ankara Arama Kurtarma ve Acil Yardım (ANSAR) iş birliğinde “İleri Seviye Medikal ve Kentsel Arama Kurtarma Eğitimi” Bosna-Hersek’in farklı entitelerinden yaklaşık 60...