Haberler

30 Ağustos 2015

TİKA'nın Katkılarıyla Ürdün Güreş Milli Takımı Türkiye'de Kampa Girdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) desteğiyle Ürdün Güreş Federasyonu tarafından seçilen 15 milli sporcu 24 Ağustos – 13 Eylül tarihleri boyunca Türkiye’de kampa girecek.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye ile Ürdün arasında her alanda kardeşlik, dostluk köprüleri kurmak ve ilişkileri güçlendirmek amacıyla çeşitli kurum ve kuruluşlarla iletişim kurmaya devam ediyor. Spor alanında yaklaşık 22 branşta profesyonel olarak faaliyet gösteren ve genç bir nüfusa sahip olan Ürdün’e TİKA’dan bu alanda destek sağlandı.

Spor camiası ile yapılan görüşmelerde, Türkiye’nin milli sporu olan güreşin sınırlarımızın çok ötesinde gıpta ile takip edildiği biliniyor. Ata sporumuzun uluslararası arenada son yıllarda sağlamış olduğu başarılar Ürdün spor kamuoyu tarafından da yakından takip ediliyor. Bu çerçevede, Ürdün Güreş Federasyonu’ndan 15 kişilik milli sporcu gurubu 24 Ağustos- 13 Eylül 2015 tarihleri arasında Türkiye'nin güreş tecrübesinden faydalanmak üzere TİKA'nın organizasyonuyla Türkiye'de kampa alındı. Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor’un katkıları ile gerçekleşecek bu kamp ile birlikte, Ürdün ile Türk spor camiası arasında işbirliğine gidilmiş olacak.

Ürdün Güreş Federasyonu Başkanı Dr. Hüseyin Cubur, Ürdün basınına yaptığı açıklamada, iki ülke spor camiaları arasındaki ilk adım olan bu kampın kendileri için çok önemli olduğunu ve bu tecrübenin daha da ilerleyeceğini ifade etti.     

Ürdün Gençlik Yüksek Kurumu Başkanı Dr. Sami Al Macali ise, iki ülke arasında sporun gelişmesine katkılarından dolayı TİKA'ya teşekkür ettiğini ve bu işbirliğinin sadece güreş ile sınırlı kalmamasını arzu ettiğini söyledi. Bu dilek ve temennilerden sonra Ürdünlü sporcular TİKA Amman Program Koordinasyon Ofisi tarafından Türkiye’ye uğurlandı.

Sonraki Haber

Türkiye-Afganistan Ortak Tarihine TİKA Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’da 2015 yılı içerisinde düzenlenen Kültürel Projeler kapsamında Türkiye ile Afganistan’ın ortak tarihine önemli katkıda bulunuldu. TİKA, Afganistan’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda TİKA Afganistan’da...