Haberler

19 Nisan 2015

TİKA'nın Afgan Türk Dostluk Parkı'na Diktiği Fidanların Sayısı 9 Bini Aştı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Afganistan'ın başkenti Kabil'de bin fidan dikti.

Başkent Kabil'in Pağman bölgesinde bulunan Afgan-Türk Dostluk Parkı'nda düzenlenen fidan dikme törenine, Afganistan Hac ve Evkaf Bakan Feyiz Muhammed Osmani, Afganistan’daki Türk Gücü Komutanı Mehmet Cahit Bakır, TİKA Kabil Koordinatörü Süleyman Şahin, Afgan milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Hac ve Evkaf Bakan Osmani, burada yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Afganistan'a verdiği destek için teşekkür ederek fidan dikmenin sadaka-i cariye olduğunu söyledi.

TİKA Kabil Koordinatörü Şahin de "Afgan-Türk parkında ashabı kiram ve geçmişlerimiz için bin tane ağaç diktik. İnşallah Afganistan’da ağaç dikme geleneği yayılır ve buranın havası temiz olur. Bu ağaçlar büyüdükçe kardeşliğimizi hatırlarız. Hedefimiz dinimizin tabiata verdiği önemi ön plana çıkarmaktı" dedi.

TİKA'nın başkentin Pağman bölgesinde bulunan Afgan-Türk Dostluk Parkı'na diktiği ağaçların sayısı 9 bini aştı.

KAYNAK: AA ANADOLU AJANSI

Sonraki Haber

"Tuzdan Arındırma Projesi"yle Gazze'de 600 Bin Öğrenci Temiz Suya Kavuştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın Gazze’de gerçekleştirdiği Tuzdan Arındırma Projesi’nden yaklaşık 600 bin öğrenci faydalanıyor. TİKA Filistin’de su ve sanitasyon alanındaki faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Gazze Eğitim Bakanlığından gelen talep...