Haberler

20 Nisan 2015

"Tuzdan Arındırma Projesi"yle Gazze'de 600 Bin Öğrenci Temiz Suya Kavuştu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın Gazze’de gerçekleştirdiği Tuzdan Arındırma Projesi’nden yaklaşık 600 bin öğrenci faydalanıyor.

TİKA Filistin’de su ve sanitasyon alanındaki faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Gazze Eğitim Bakanlığından gelen talep üzerine, TİKA tarafından Gazze Şeridinde faaliyet gösteren okullar için 10 adet Tuzdan Arındırma Ünitesi kuruldu. Bu projeyle Gazze Şeridi genelinde 360 okula ve 600.000 öğrenciye temiz içme suyu sağlanıyor.

Tuzdan arındırma projesi ile Gazze deniz kıyısında  yeraltı tatlı suları İsrail tarafından çekildiğinden su belli bir seviyeye düştüğünde tuzlu su tatlı suya karışıyor. Bu durumu ortadan kaldırmak için TİKA tarafından Tuzdan Arındırma Ünitesi kurularak sorun çözüme kavuşturuldu. 

Sonraki Haber

Karadağ Bozidar Vukoviç İlköğretim Okulu'nda 1500 Öğrencinin Yararlanacağı Spor Salonu Hizmete Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yenileme çalışmaları tamamlanan Karadağ Podgoritsa’daki Bozidar Vukoviç Podgoriçanin İlköğretim Okulu Spor Salonu, düzenlenen törenle hizmete açıldı. TİKA Karadağ’da gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda yenileme çalışmaları...