Haberler

22 Haziran 2017

TİKA Lübnan’da Çocukların Yüzünü Güldürdü

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Lübnan’ın Türkmen köylerinden Havvara Köyü’nde yaşayan çocuklara giyim desteğinde bulunuldu.

Lübnan’ın Türkmen köylerinden olan Havvara’da yaşayan çocuklara Ramazan Bayramı kapsamında giyim desteği verildi. TİKA tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında Havvara Köyü’nde yaşayan çocuklara kıyafet setleri teslim edilerek bayramı sevinç içerisinde karşılamaları amaçlandı.

140 çocuğun bayram öncesi yeni kıyafetlere kavuşturulduğu dağıtımda TİKA Beyrut Koordinatörü Serhat Küçükkurt, “Kültürel projelerimiz çerçevesinde çoğunluğu Türkmenlerden oluşan çocuklarımıza bayram geleneğini yaşatmaları ve bayrama mutlu bir şekilde girebilmeleri için küçük birer hediye verdik. Kardeş ülke Lübnan’da her alanda süren projelerimiz artarak devam edecektir” ifadesini kullandı.  

Sonraki Haber

TİKA’dan Yemen’de İftariyelik Dağıtımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Yemen’in geçici Başkenti Aden’de Ramazan ayı kapsamında iftar ve gıda dağıtım programlarına devam ediyor. TİKA, Yemen’de gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Yemen’de farklı sektörlerde önemli...