Haberler

22 Haziran 2017

TİKA’dan Yemen’de İftariyelik Dağıtımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Yemen’in geçici Başkenti Aden’de Ramazan ayı kapsamında iftar ve gıda dağıtım programlarına devam ediyor.

TİKA, Yemen’de gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu kapsamda Yemen’de farklı sektörlerde önemli projelere imza atan TİKA tarafından Yemen’in geçici başkenti Aden’de Ramazan ayı çerçevesinde düzenlenen iftar ve gıda dağıtım programlarına devam ediliyor.

Yemen’de Mart 2015 tarihinden itibaren başlayan ve hala devam eden iç savaş nedeni ile çatışma bölgelerinden kaçarak daha güvenli olan Güney tarafına iç göçmen olarak gelen ve geçici Başkent Aden’in kenar mahalleleri ile civar köylere yerleşen 6.000 kişiye Ramazan ayında TİKA tarafından bazen bizzat evlerine bazende yer sofraları hazırlanarak iftar programları düzenlendi.

Ayrıca TİKA tarafından Aden merkezde faaliyet gösteren 8 adet yetimhaneye de çeşitli gıda malzemeleri desteğinde bulunuldu. 

Sonraki Haber

TİKA'dan Bosna Hersek'te Gönül Sofraları

Ramazan ayının yardımlaşma ruhunu dünyanın dört bir tarafına taşıyan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bosna Hersek'te 'Gönül Sofraları' adı altında iftar yemeği organizasyonları düzenlemeye devam ediyor.  TİKA, Bosna Hersek'te 'Gönül Sofraları' adı altında...