Haberler

06 Nisan 2023

TİKA, Kırgızistan'da 2 Bin Kişilik İftar Verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'teki Cumhuriyet Merkez İmam Serahsi Camisi'nde 2 bin kişilik iftar verdi.

TİKA, Türkiye tarafından Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te yaptırılan İmam Serahsi Camisi'nde iftar programı düzenledi.

Programa T.C. Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan, Kırgızistan Cumhuriyeti Acil Durumlar Bakan Yardımcısı Azamat Mambetov, TİKA Orta Asya ve Kafkaslar Dairesi Başkanı Ali Özgün Öztürk, TİKA Bişkek Koordinatörü Osman Usta, K.C. Acil Durumlar Bakanlığı Dış İlişkiler Bölümü Başkanı Kanatbek Karibek Uulu, Büyükelçilik çalışanları, sivil toplum örgütlerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

İftar yemeğine ayrıca, 6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılan Kırgızistan Acil Durumlar Bakanlığı ekipleri ve yetkilileri de katıldı.

Büyükelçi Doğan, iftar programında yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılan ekip üyelerine teşekkür etti. 

Kırgız Cumhuriyeti Acil Durumlar Bakan Yardımcısı Azamat Mambetov ise, Türkiye'de yaşanan depremden dolayı tüm Kırgız halkı olarak duydukları üzüntüyü aktararak, her zaman Türkiye'nin yanında olduklarını belirtti.

TİKA Orta Asya ve Kafkaslar Dairesi Başkanı Öztürk, Kırgız Halkına depremde verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek Ramazan ayında Kırgız kardeşleriyle iftar sofrasını paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Sonraki Haber

TİKA’dan Cezayirli Akademisyen ve Öğretmenlere Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Cezayir’in Tilimsen şehrinde Cezayirli akademisyen ve öğretmenlere yönelik “Bütünleşik Öğrenme ve Öğretme Modellerine Giriş Eğitimi” gerçekleştirildi. TİKA, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Cezayir Tilimsen ve Batna Üniversitesi iş...