Haberler

06 Haziran 2018

TİKA Karadağ’da Ramazan Etkinliklerine Devam Ediyor

Dünyanın birçok ülkesinde ramazan ayının rahmet ve bereket iklimini insanlarla paylaşan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Karadağ’da ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.

TİKA tarafından Karadağ’ın Biyelo Polye şehrinde gıda yardımı ve iftar programı etkinlikleri düzenlendi. 100 aileye, içerisinde birçok temel gıda ürünü bulunan yardım kolileri dağıtıldı.

Gıda yardımı dağıtımı sonrası, Karadağ İslam Birliği Biyelo Polye Başimamı, yerel yöneticiler, kamu kurum kuruluş temsilcileri ve yerel halktan oluşan 220 davetlinin katılımıyla iftar programı düzenlendi.

TİKA Podgoritsa Program Ofisi Koordinatörü Enver Resuloğulları, konuşmasında, Türkiye’nin dostluk eli olan TİKA’nın, 2017 yılı itibariyle 150’den fazla ülkede 25 binden fazla proje ve faaliyet gerçekleştirdiğini, büyük TİKA ailesinin bir kolu olan Podgoritsa Ofisi’nin kurulduğu 2007 yılından bu yana 306 proje ve faaliyet gerçekleştirdiğini söyledi.

Biyelo Polye İslam Birliği Başimamı Enis Burdzovic ise Türkiye'ye bütün yardımları için teşekkür ederek "Bu yardımlar sayesinde varlığımızı sürdürüyor, çalışıyor ve inşa ediyoruz. TİKA'nın ülkemize katkıları büyük, ülkemizde gerçekleştirilen en önemli projelerin destekçisi her zaman Türk kurumları oldu" dedi. Burdzovic konuşmalarının devamında, Biyelo Polye İslam Birliğine bağlı anaokulların tefrişatı konusunda TİKA'nın desteklerinden dolayı tüm Karadağ İslam Birliği yetkilileri adına teşekkürlerini iletti.

TİKA, Ramazan ayı boyunca Karadağ’da Podgoritsa, Biyelo Polye, Rojaye, Bar ve Plyevlya şehirlerinde 500 aileye gıda yardımı ve 1000 kişilik iftar programı düzenleyecek.

Sonraki Haber

TİKA Arakanlı Müslümanları Ramazanda Yalnız Bırakmıyor

Dünyanın birçok ülkesinde ramazan ayının rahmet ve bereket iklimini insanlarla paylaşan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Arakanlıların yanında yer almaya devam ediyor. Arakanlı Müslümanların umut kapısı olan ve bölgeye yardımın yanı sıra manevi...