Haberler

06 Haziran 2018

TİKA Arakanlı Müslümanları Ramazanda Yalnız Bırakmıyor

Dünyanın birçok ülkesinde ramazan ayının rahmet ve bereket iklimini insanlarla paylaşan Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Arakanlıların yanında yer almaya devam ediyor.

Arakanlı Müslümanların umut kapısı olan ve bölgeye yardımın yanı sıra manevi desteğini de götüren Türkiye, ramazan ayında da ihtiyaç sahiplerinin elinden tutuyor. TİKA, yardımları, erişimin zor olmasına rağmen, Rakhayn eyaletinin 4 ayrı bölgesindeki Rohingya kamp ve köylerine ulaştırdı.

TİKA, ağır sosyal ve ekonomik koşullar altında yaşamaya çalışan ve acil ihtiyacı bulunan aileleri belirleyerek 5.000 adet gıda paketini 22 ayrı kampa ulaştırdı.  25.000 Arakanlı Müslüman Ramazan ayında nohut, yağ, süt şeker, meyve suyu ve geleneksel tatlıdan oluşan gıda paketlerinden yararlandı.

TİKA, ayrıca bir arada iftar yapma geleneğini sürdürerek zor şartlarda yaşayan Arakanlılar için 500 kişilik iftar yemeği verdi. TİKA, Bangladeş'teki kamplarda kalan Arakanlı Müslümanlara yönelik sıcak yemek dağıtımını da Ramazan ayında yeniden düzenleyerek her gün 30 bin kişiye iftarda vermek üzere sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyor. Ayrıca, Yangon'da yaşayan Müslümanlara yönelik gıda yardımı ve 700 kişilik bir iftar düzenlenmesi planlanıyor.  

Sonraki Haber

TİKA Filistin’de Ramazan Ayı Yardımlarına Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  tarafından Filistin’de ihtiyaç sahiplerine gıda paketi dağıtımı yapıldı ve iftar programları düzenlendi. TİKA, Filistin’de Ramazan ayı programlarını sürdürüyor. İhtiyaç sahibi pek çok aileye gıda paketi dağıtımı yapılırken iki...