Haberler

06 Kasım 2023

TİKA, Karadağ’da Eğitim Projelerine Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Karadağ Devlet Üniversitesi bünyesinde Karadağ’da kurulan Cezeri Studio için özel bir eğitim programı düzenlendi.

Elektroteknik, fen, makine mühendisliği ve mimarlık fakültelerinden akademisyenlerin katıldığı bu 2 haftalık eğitim, katılımcılara 3D tasarım, 3D yazıcı kullanımı ve diğer imalat teknikleriyle elektro-mekanik projeler geliştirebilme becerileri kazandırdı.

Programı başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifikaları düzenlenen törende verildi.

Törene katılan isimler arasında Karadağ Enerji ve Madencilik Bakanı Saşa Muyoviç, T.C. Podgoritsa Büyükelçisi Barış Kalkavan ve TİKA Podgoritsa Koordinatörü Nihal Ersoy da yer aldı.

Törende söz alan Bakan Muyoviç, uzun yıllardır TİKA’nın faaliyetlerinden haberdar olduğunu ve Karadağ’da gerçekleştirdiği projelerden büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Muyoviç, eğitim projelerinin yanı sıra Karadağ Enerji ve Madencilik Bakanlığı ve TİKA arasında yeni projeler gerçekleştirmek istediklerini kaydetti.

Türkiye’nin Podgoritsa Büyükelçisi Kalkavan ise Muyoviç’e yeni görevinde başarılar dileyerek TİKA’nın Karadağ’da hayata geçirdiği projelerden övgüyle bahsetti.

Sonraki Haber

TİKA’dan KKTC’de Düzenlenen Çevre Çalıştayına Destek

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), İTÜ Kuzey Kıbrıs ve Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ortaklığında, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) destekleriyle düzenlenen “Mikroplastikler, Endokrin Bozucular ve Çevresel Etkileri Çalıştayı” Girne’de yapıldı. 3-5 Kasım 2023 tarihleri arasında...