Haberler

14 Aralık 2023

TİKA, Kamerun'daki Yetimhanenin Balık Havuzlarını Yeniledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kamerun'un başkenti Yaounde'ye bağlı Mehandan ilçesinde bulunan Mehandan Yetimhanesindeki balık havuzu yenilenerek ekipman desteği sağlandı.

Balık havuzlarının açılış törenine, Türkiye’nin Yaounde Büyükelçiliği İkinci Katibi Lebriz Aytek Artunay, Kamerun Güneybatı Bölgesi Senatörü Ekoko Mukete, TİKA Yaounde Koordinatörü Burak Özden ve davetliler katıldı.

TİKA Yaounde Koordinatörü Özden, yenilenen balık havuzları ile çocukların sağlıklı ve yeterli beslenmelerine katkıda bulunurken artan balıkların satışıyla yetimhanenin giderlerini karşılayacak hale gelmesini amaçladıklarını ifade etti.

Proje kapsamında, iki balık havuzu modern bir şekilde yenilendi ve çeşitli türlerdeki balık yavruları, balık yemi, gerekli ekipman ve malzemeler yetimhane idaresine teslim edildi. Ayrıca inşa edilen kurutma fırını sayesinde, yetiştirilen balıkların geleneksel yöntemlerle uzun süre korunabilmesine olanak sağlandı.

Sonraki Haber

Afganistan’da “Yeni Medya Habercilik Eğitimi” Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Afganistan Eğitim Enstitüsü iş birliğinde Herat kentinde, “Yeni Medya Habercilik Eğitimi” programı düzenlendi. Kentin önde gelen gazetecilerinin eğitmen olarak katıldığı programda, temel gazetecilik, medya okuryazarlığı ve mobil...