Haberler

28 Kasım 2023

TİKA Kamerun’daki Albino Bireyler için İnternet Kafe Kurdu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kamerun’da geliri albino bireyler için kullanılacak internet kafe kurdu.

Kamerun’un başkenti Yaounde’de bulunun "Albino Bireylerin Tanıtımı Derneği" (APAC) merkez binasında düzenlenen törenle, internet kafe için gerekli bütün materyal teslim edildi.

Kafenin işletme gelirleriyle, albino bireylerin sosyo-ekonomik seviyelerinin iyileştirilmesi ve bilgi teknolojilerine erişim olanaklarının kolaylaştırılması amaçlandı.

Törende konuşan TİKA Yaounde Koordinatörü Burak Özden, "TİKA olarak ülkenin çeşitli bölgelerinde 2012'den bu yana kalkınma faaliyetleri yürütmeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda sağlık, eğitim, hayvancılık, tarım gibi alanlarda 150'den fazla projeyi hayata geçirdik." dedi.

Özden, internet kafeden elde edilecek işletme gelirleriyle, albino bireylerin güneşten korunmak amacıyla kullandıkları malzemelerin tedarikine yönelik bir gelir kalemi oluşturulmasını amaçladıklarını belirtti.

Sonraki Haber

Macaristanlı Uzman ve Öğrencilere Türkiye’de Moda ve Tekstil Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Macaristan’da görevli moda ve tekstil bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri için Marmara Üniversitesi’nde eğitim programı düzenlendi. TİKA’nın desteğiyle düzenlenen eğitim programına 140 yıllık geçmişiyle Doğu-Orta Avrupa bölgesindeki...