Haberler

13 Haziran 2022

TİKA, Guatemala'yı Yunus Emre ve İstanbul temalı çinilerle süsledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Guatemala’da bulunan Cuchilla-San Antonia Altgeçidi, Yunus Emre ve İstanbul temalı çinilerle süslendi.

TİKA, T.C. Guatemala Büyükelçiliği ve Guatemala Şehri Belediyesi iş birliğinde Guatemala'nın başkenti Guatemala şehrindeki Cuchilla-San Antonia Altgeçidi’nin Yunus Emre ve İstanbul temalı çinilerle süslendi. TİKA Meksika Program Koordinatörlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında kullanılan Yunus Emre ve İstanbul temalı çiniler, Türkiye’de üretilerek Guatemala şehrine ulaştırıldı.

Yunus Emre’nin Dizeleri İşlendi

Proje kapsamında süsleme çalışmaları için Guatemala şehrinin en yoğun bölgelerinden birinde bulunan Cuchilla-San Antonia Altgeçidi uygun bulundu. Türkiye’den gelen uzman ve mühendislerin kontrolünde çinilerin uygulaması tamamlandı. Altgeçitte yer alan duvarlardan birinin Yunus Emre temalı tezyinine “Ben gelmedim dâviyüçün, benim işim seviyüçün, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim.” dizeleri işlendi.

Sonraki Haber

TİKA'dan Gine'de Yer Fıstığı Üretimine Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Başkent Konakri'ye 150 km uzaklıktaki Dubreka Valiliğine bağlı Tondon şehrindeki yer fıstığı üreticilerine zirai ilaçlama, tohum, gübre ve tarımsal ekipman desteği verildi. Dubreka Bölge Tarım Müdürlüğüne bağlı...