Haberler

15 Mart 2021

TİKA'dan Tunus'lu Kadın Çiftçilere Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Tunus’un Kasrin bölgesine bağlı Ayun beldesinde yaşayan 30 kadın çiftçiye tavuk yetiştiriciliği ve yumurta üretimine yönelik destek sağladı.

Tunus Tarım Bakanlığına bağlı Kasrin Tarımsal Kalkınma Bölge Komiserliği işbirliğiyle, Kasrin’in el Ayun bölgesinde 2019 yılında kurulmuş olan er-Rabia Tarımsal Kalkınma Grubu (GDA er Rabia) üyesi 30 kadına tavuk yetiştiriciliği ve yumurta üreticiliği için gerekli olan hayvan ve malzeme desteği sağlandı.

Proje kapsamında toplam 900 hayvan ve 9 ton yemin yanı sıra yararlanıcıların ortak kullanımına sunulmak üzere kuluçka makinası ve fumigasyon kabini desteğinin sağlandığı proje kapsamında ayrıca, yemlik, suluk, vantilatör, kümes ısıtıcısı, hayvanların bakımı için gerekli olan aşılar gibi tavuk yetiştiriciliği ve yumurtacılık faaliyeti için gerekli olan malzemeler temin edildi.

Gerçekleştirilen proje ile el Ayun bölgesindeki kadınların güçlendirilmesine ve Kasrin’in tarımsal kalkınmasına katkı sağlanması hedefleniyor.

Sonraki Haber

Türkiye Güvenlik Alanındaki Tecrübesini Ukrayna İle Paylaşıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğinde Ukrayna Devlet Araştırma Bürosu Ana Soruşturma Departmanı Teşkilatı'ndan 22 personele “Kara Para Aklama-Terörizmin Finansmanıyla Mücadele Eğitimi” verildi. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde dost...