Haberler

04 Nisan 2016

TİKA'dan Sudan’da Öğrenci Yurduna Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sudan’nın Başkenti Hartum’da bulunan ve yaklaşık 30 öğrencinin faydalanacağı erkek öğrenci yurduna donanım desteğinde bulundu.

TİKA Sudan’daki faaliyetlerine devam ediyor. TİKA, Sudan'da eğitimin desteklenmesi çerçevesinde ülkenin başkenti Hartum’daki Avrasya Eğitim ve Kültür Derneği tarafından yeni açılan erkek öğrenci yurduna donanımı desteğinde bulundu. Ayrıca, söz konusu yurda yemekhane ve çamaşırhane ekipmanları da TİKA tarafından sağlandı.

Öğrencilere ücretsiz barınma imkanı sağlayan Avrasya Eğitim ve Kültür Derneğin Müdürü Sedat Koca, TİKA tarafından gerçekleştirilen projenin, Sudan’da olumsuz şartlarda eğitim gören öğrencilerinin barınma sorunun çözülmesinde önemli katkısı olduğunu belirterek, desteklerinden dolayı TİKA’ya teşekkür etti.   

TİKA Hartum Koordinatör Yardımcısı Bora Avcı ise eğitim sektöründe gerçekleştirilen projelerle sürdürülebilir bir sosyal, ekonomik kalkınmayı sağlamanın TİKA’nın başlıca hedeflerinden biri olmaya devam edeceğini iletti. TİKA Hartum Koordinatör Yardımcısı Avcı, TİKA’nın Sudan’a yönelik faaliyetlerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

 

Sonraki Haber

Afganistan’da Gençler Olimpiyatlara TİKA Desteğiyle Hazırlanıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı  (TİKA) Afganistan’ın başkenti Kabil’e bağlı Bagrami ilçesinde uluslararası olimpiyatlara sporcu yetiştiren, aralarında güreş ve tekvando alanında madalya sahibi bulunan ve binin üzerinde gencin farklı dallarda sportif faaliyetlerde bulunduğu 17...