Haberler

21 Haziran 2017

TİKA'dan Malezya'da İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Malezya'da iftar verdi.

Kuala Lumpur Petronas Kuleleri yakınındaki Şakirin Camisi'nde verilen iftara yaklaşık 400 kişi katıldı. İftara TİKA heyeti, Türkiye Büyükelçiliği yetkilileri, Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Şen ve Malezya Kadın Aile ve Toplumsal Kalkınma Bakanlığı yetkilisi Siti Azra Muhammed Jubir de katıldı.

Doğu ve Güney Asya Pasifik ve Latin Amerika Dairesi Başkanı Dr. Rahman Nurdun, Malezya'da ihtiyaç sahibi, yetim ve engelli yaklaşık 400 kişiye iftar programı düzenlemekten memnun olduklarını söyledi. Nurdun, Malezya'nın ardından Endonezya'nın Açe Eyaleti ile başkent Cakarta'da da iftar vereceklerini ifade etti. TİKA'nın pek çok ülkede kalkınma faaliyetleri yürüttüğüne dikkati çeken Nurdun, bu yıl ramazan ayında iftar programları ihtiyaç sahiplerine ulaştıklarını aktardı.

Nurdun, TaylandSingapurMalezya ve Endonezya'daki Türk büyükelçiliklerle ortaklaşa düzenlenen iftar programlarının bu ülke toplumlarıyla teknik işbirliği öncesinde bir buluşma anlamı taşıdığını kaydetti.

Sonraki Haber

Cezayir’in En Büyük ve En Eski Huzurevinde Kardeşlik Sofrası Kuruldu

  Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Cezayir’de başkent Cezayir’in en eski ve en büyük Huzurevinde, 175 Huzurevi sakinine “Kardeşlik Sofrası İftar Programı” düzenledi. Ramazan ayı vesilesiyle TİKA, başkent Cezayir’in Sidi Moussa semtinde bulunan ülkenin...