Haberler

02 Aralık 2021

TİKA'dan Lübnan'daki Engellilere Triportör Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Lübnan'ın Sayda kentindeki engellilere 10 adet triportör desteğinde bulundu.

TİKA’nın temin ettiği triportörler, yaklaşan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolasıyla, Sayda'daki Balsama Sağlık Merkezi'ne düzenlenen bir programla teslim edildi.

Araç devir teslim törenine Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, TİKA Lübnan Koordinatörü Orhan Aydın ve Balsama Sağlık Merkezi Başkanı Remzi Zeydan katıldı. Törende kısa bir konuşma yapan Ulusoy, Dünya Engelliler Günü arifesinde böyle bir proje ile destekler sunulmasından mutluluk duyduklarını ifade etti. TİKA tarafından temin edilen araçların engelli vatandaşların hayatında önemli değişikliklere vesile olacağını belirten Ulusoy, "İnşallah önümüzdeki günlerde engelli kardeşlerimizi bu araçları kullanırken göreceğiz." dedi. TİKA'nın kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu da dile getiren Ulusoy, Türk devletinin verdiği destekleri en iyi şekilde icra eden kurum olduğunu aktardı.

Türkiye'nin Lübnan'ın komşu ülkesi olmadığını ancak fiili olarak bu ülkede birçok yardım ve desteklerinin bulunduğunu kaydeden Balsama Sağlık Merkezi Başkanı Remzi Zeydan, araçlar dolayısıyla Türkiye ve TİKA'ya teşekkür etti. TİKA ve Balsama Sağlık Merkezi arasında bir protokol imzalandıktan sonra, araçların anahtarları merkeze teslim edildi.

Sonraki Haber

TİKA’dan Dünya Engelliler Gününde Bosna Hersek’teki Özel Gereksinimli Çocuklara Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bosna Hersek’in Domaljevac kentinde faaliyet gösteren Angelus Özel Gereksinimli Çocuklar Gündüz Bakım Merkezine logopedi seti temin edildi. Bosna Hersek'in kuzeyinde yer alan Domaljevac şehrinde 2015 yılında kurulan...