Haberler

05 Mayıs 2020

TİKA'dan Kamerun'a Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere 4 ayrı kentte planladıkları gıda yardımlarından ilkini en büyük kentlerden Douala'da gerçekleştirdi.

TİKA tarafından hazırlanan ve Douala’da özellikle iç göçten etkilenen mahallelerdeki 250 aileye ulaştırılacak gıda paketleri, Douala IV Belediye Başkanı Dr. Edouard Hervé Moby’nin de katılımıyla dağıtılmak üzere ilgili mahallelerin muhtar ve imamlarına teslim edildi.

Douala IV Belediye Başkanı Edouard Hervé Moby yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele ettikleri bugünlerde Türkiye’yi yanlarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını, bu gıda yardım faaliyetinin, kalkınmaya yönelik diğer projelere öncülük etmesini dilediklerini belirtti. Dışarıdan çok fazla göç alan Douala’da eğitim ve sağlık alanında birçok ihtiyaç bulunduğuna dikkati çeken Moby, bir Kardeş Şehir Projesi ile Türkiye ile ilişkilerin daha farklı boyutlara taşınabileceğini söyledi.

TİKA Yaounde Koordinatörü Mehmet Yazgan ise yaptığı konuşmada, Kovid-19 gölgesinde geçen ramazanda paylaşmanın önemini vurguladı. TİKA’nın tüm dünyada yaptığı proje ve faaliyetleri özetleyen Yazgan, kalkınmaya yönelik projelerle Türkiye’nin Kamerun’da görünürlüğünü daha da artırmak niyetinde olduklarını kaydetti.

TİKA'nın Kamerun’daki ramazan gıda yardımı çalışmalarının önümüzdeki günlerde Yaounde, Ngaoundere ve Garoua-Boulai şehirlerinde de sürecek. Yardımlar 1250 aileye ulaşacak.

Sonraki Haber

TİKA'dan Çad'da Tarımsal Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Orta Afrika ülkesi Çad'ın tarımsal kalkınmasına destek için uygulamalı tarım okulunun temelini attı. Çad Türk Dostluk Külliye Projesi kapsamında, başkent Encemine’de eski N’Djamena yarış pistine inşa edilecek tarım...