Haberler

05 Mayıs 2020

TİKA'dan Çad'da Tarımsal Eğitime Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Orta Afrika ülkesi Çad'ın tarımsal kalkınmasına destek için uygulamalı tarım okulunun temelini attı.

Çad Türk Dostluk Külliye Projesi kapsamında, başkent Encemine’de eski N’Djamena yarış pistine inşa edilecek tarım okulunun temel atma törenine Türkiye‘nin Çad Büyükelçisi Kemal Kaygısız, TİKA Çad Koordinatörü Melih Mücahid Ateş ve Encemine Belediye Başkanı Saleh Abdelaziz Damane katıldı.

TİKA Çad Koordinatörü Ateş, törende yaptığı açıklamada, TİKA’nın, 2013'ten bu yana, Çad'da 80'den fazla proje gerçekleştirdiğini aktararak Çad Türk Dostluk Külliye Projesi’nin TİKA’nın Afrika’daki en büyük projelerinden biri olduğunu ifade etti. Ateş, Çad Türk Dostluk Külliye Projesi kapsamında yapılacak uygulamalı tarım okulunun ülkenin gelişimine önemli destek sağlayacağını belirtti.

Topraklarının yaklaşık üçte biri çöl olan ve arazilerin yüzde 30'u tarıma elverişli olsa da teknik sebeplerle işlenemediği ülkede, nüfusunun yüzde 80'i geleneksel yöntemlerle tarım ve hayvancılık yapıyor.

Sonraki Haber

TİKA'dan Batı Şeria ve Kudüs'te 7 binden fazla ihtiyaç sahibi aileye ramazan yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Filistin halkına ramazan ayında sağlık, gıda ve sosyal alanlarda verdiği destek kapsamında İsrail işgali altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te ihtiyaç sahibi 7 bin 500 aileye yardım paketi...