Haberler

05 Kasım 2016

TİKA'dan Bosna Hersek Emniyet Mensuplarına Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen "Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi" kapsamında, Bosna Hersek üst düzey emniyet yetkililerine eğitim verildi.

TİKA ve T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde 2010 yılından beri Bosna Hersek Emniyet mensuplarına yönelik düzenlenen polis eğitim programı bu sene de başarıyla tamamlanmıştır.

Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi kapsamında 2016 yılında Bosna Hersek'te Oto Hırsızlığı ile Mücadele Kursu, Terörizme Yol Açan Radikalleşme Süreci ve Önleme Yöntemleri Kursu düzenlendi.

Bu seneki eğitim programının kapanışı ise Türkiye'de gerçekleştirildi. Ankara'daki Polis Akademisi Başkanlığı tarafından verilen Polis Liderliği ve Yönetim Becerileri Kursuna toplam 14 kişi olmak üzere Bosna Hersek Federasyon Entitesi Emniyet Teşkilatı Üst Yönenticileri katıldı.

Bu kapsamda, emniyet teşkilatı mensuplarına yönelik tecrübelerin paylaşılması, suçla mücadelede ortak bilinç geliştirilmesi ve iki ülke polis teşkilatlarının terminolojilerinde birlik sağlanması amacıyla hizmet içi ve uygulamalı eğitimler gerçekleştirildi.

Bu sene düzenlenen eğitim programlarına 55 kişi katılım sağlamıştır.

Sonraki Haber

Güney Afrika'da TİKA'nın Tadilatını Yaptığı Osmanlı Kriket Kulübü Açıldı

Güney Afrika'da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından tadilatı yapılan Osmanlı Kriket Kulübünün hizmet binası açıldı. Güney Afrika Müslüman Ulema Konseyi Başkanı İrfan Abrahams, açılış töreninde TİKA'nın verdiği desteğin kendileri için çok önemli...